Teşvikiye Konakları

Yalova Çınarcık'ın yanıbaşında Teşvikiye beldesinde muhteşem doğası ile denize yakın yaz kış dört mevsim yaşanılabilecek, orgnanik gıdalarıyla, deniz ürünleriyle, havasıyla, suyuyla ve denizi ile mükemmel olan Teşvikiye Konakları siz yatırımcılarını ve misafirlerini bekliyor.

Teşfikiye Beldemiz küçük belde belediyesi olup doğası bozulmamış İstanbul'a günlük deniz yolu seferleriyle 1 saat 10 dakika, Yalova Çınarcığa 2 km, Bursa'ya 35 dakika, Kocaeli'ne 40 dakika, Gebze'ye körfez köprüsünden 25 dakika mesafededir. Günübirlik bile rahatlıka gidip gelebileceğiniz bir konumdadır.

Yalova İli, Çınarcık İlçesi, Teşvikiye Beldesi; bölgenin ve ilin gelişmeye açık, turizm potansiyeli en yüksek noktalarında biridir. Doğanın ve yerleşimin bozulmamışlığı, yapılabilecek yatırımlar açısından da avantaj sağlamaktadır. Termal'den sonra, Çınarcık'ın Ortaburun, Çalıca ve Teşvikiye köylerinden Armutlu İlçemizin Selimiye, Hayriye, Mecidiye'den Merkeze Kadar devam eden, bağlantı yolları ile tamamlanan bir projedir, Yeşil-Mavi Yol Projesi.

Teşvikiye, Marmara Bölgesinin Güneydoğu kısmında yer almakta olup, deniz ve ormanla çevrili, sakin ve huzurlu bir beldedir. Belde sahili incecik kumun ve denizin maviliğinden koparak içerilere gidildikçe yeşil bir dünya karşılar sizi. Beldeyi ikiye bölerek akan Teşvikiye (Karpuzdere) deresi boyunca ilerledikçe bahçe içindeki köy evleri, otlamaya giden koyunların melemeleri sizi karşılar. Kır lokantalarında güleryüzlü köy halkının sunduğu organik ürünlerin tadı her zaman aklınızda kalacaktır. Yolunuza devam ettikçe ormanın büyüsünü içinizde hissetmeye başlarsınız. Yaz aylarının başındaysanız ıhlamur kokuları ciğerlerinizi doldurur. Kestane, ceviz ve defne ağaçları Erikli ve Delmece yaylaları yolunda size eşlik eder. Denizden yaklaşık 20 km uzaklıktaki Delmece Yaylası yoluna ister asfalt, yoldan ister yürüyüş parkurlarından çıkarken doğanın tüm güzellikleri sizi büyüler. Yarı yolda Erikli yaylası ve çifte şelalelerin bulunduğu Kent Ormanı sizi ormanın derinliklerine çeker.

İzmit tarafından geldiğinizde Altınova İlçesi Hersek Köyünden başlayıp, Armutlu İlçesinde tamamlanan 127 km Yeşil-Mavi Yol uzunluğu, 62 km bağlantı yolları ile toplam 189 km'yi bulan ve çeşitli tarihi, turistik ve doğal güzellikleri içinde taşıyan bir bütünlük.

Yüksek ağaçların arasından gökyüzünü bile görmeye zorlanırken şelalelerin ve akan suyun serinliği yüzünüze vurur ve huzurun en güzelini yaşarsınız. Yola devam ederseniz karşınıza iki ayrı göl çıkacaktır. Yabani kuşların yüzdüğü, nilüferlerin salındığı Büyük ve Küçük Dipsiz Göller ve Delmece Yaylası. Ormanla çevrili yayla evleri, mis gibi havası, şifalı suyu ve mis gibi çiçekleriyle sizi karşılar. Beldenin eski ismi Zindan olup, Roma Dönemine ait antik su sistemi sizi daha da şaşırtacaktır.

Teşvikiye resimleri

İletişim

Merkez Mah. Çavuşbaşı Cad: No:15 Kat:1 Çekmeköy/İstanbul
0(216) 606 1208 - 0(532) 405 9608 · info@valegayrimenkul.net